اطلاعیه شماره 6 وضعیت برگزاری همایش


اطلاعیه شماره 6  وضعیت برگزاری همایش


با اعلام مراتب تقدیر و سپاس، به آگاهی پژوهشگران، صاحب‌نظران، علاقه‌مندان و کلیه مشارکت‌جویان و هم‌یاران در همایش ملی هفتادسال برنامه‌ریزی توسعه در ایران می‌رساند، بنا بر تصمیم اعلامی از سوی دبیرخانه شورای سیاست‌گذاری همایش، این برنامه که برپایی آن در روز یکم آبان ماه 1397 مقارن با روز آمار و برنامه‌ریزی با اجرای 10 نشستِ تخصصی همزمان، در محل مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران (سالن اجلاس سران) برنامه‌ریزی شده بود، برگزار نمی‌گردد.

 

زمان، مکان و شیوه برگزاری سلسله نشست‌های تخصصیِ همایش، متعاقباً از طریق دبیرخانه، اعلام خواهد شد.

 

بنا به گزارش دبیرخانه کمیته  علمی همایش، در پاسخ به فراخوانِ منتشرشده در خردادماه سال جاری، بیش از 550 خلاصه مقاله از سوی پژوهشگران، کارشناسان و اساتید دانشگاه به دبیرخانه ارسال شد که تا پایان مهلت مقرر در تقویم همایش (31 شهریور97) نزدیک به 300 نفر موفق به ارسال نسخه اصل مقاله خود گردیدند.

 

بر اساس تصمیم کمیته علمی همایش و آیین‌نامه مصوب، هر مقاله جهت ارزیابی و داوری جهت سه داور ارسال و نتایج توسط دبیرخانه کمیته علمی، تلفیق و به مقاله‌دهندگان محترم منعکس گردید. بنا بر اعلام دبیرخانه همایش تعداد 163 مقاله بر اساس نظر هیئت محترم داوران، مورد تائید علمی جهت چاپ در مجموعه مقالات همایش قرار گرفت که تأییدیه پذیرش، از طریق سامانه همایش، به آدرس www.70DFRC.ir  برای مقاله‌دهندگان، صادر خواهد شد.

 

شایان‌ذکر است، علاوه بر مقالات علمی، نزدیک به 30 گزارش تخصصی جامع نیز، در محورهای شش‌گانه همایش شامل:

  • مبانی اندیشه‌ای، نظام‌ها، روش‌ها و تکنیک‌های برنامه‌ریزی
  • آسیب‌ها، چالش‌ها و دستاوردهای برنامه‌ریزی توسعه در ایران
  • آمایش سرزمین و برنامه‌ریزی منطقه‌ای
  • آمار، اطلاعات و فناوری در برنامه‌ریزی توسعه ایران
  • امور فرابخشی و بخشی در برنامه‌ریزی توسعه ایران
  • نقش مردم، بخش خصوصی و ذینفعان در تدوین و اجرای موفق برنامه‌های توسعه

 توسط اعضای کارگروه‌های تخصصی (مشتمل بر 90 نفر از صاحب‌نظران و اساتید و نخبگان حوزه‌های تخصصی)، تدوین گردیده است.

 

مجموعه مستندات علمی همایش، شامل مقالات علمی، گزارش‌های تخصصی و مجموعه مصاحبه‌های انجام‌شده با خبرگان حوزه برنامه‌ریزی توسعه کشور، به‌زودی پس از آماده‌سازی و انجام ویرایش‌های لازم، منتشر و در اختیار علاقه‌مندان  قرار خواهد گرفت.

 

با تقدیر از شما پژوهشگران گرامی به جهت همراهی با این رخداد علمی، توفیق روزافزون‌تان را درگسترش و تعمیق ادبیات حوزه برنامه‌ریزی توسعه ایران، از پروردگار یگانه مسئلت داریم.

 

دبیرخانه همایش هفتاد سال برنامه‌ریزی توسعه در ایران